گاهی اوقات هنرمندان خالکوبی در ترکیب رنگ تاتو با مشکل روبرو می شوند و هر ترکیبی نمی تواند سایه یا طرح مورد نظر آن ها را ایجاد کند. خوشبختانه جوهرهای تاتو را می توان با روش های بسیار ساده مخلوط، رقیق، تیره تر یا روشن تر کرد. یک هنرمند حرفه ای می تواند با ادغام کردن برخی از رنگ ها، ترکیب مورد نظر خود را درست کند و با این کار فرصتی عالی برای انجام دادن تاتو های مختلف را به دست می آورد.

تنها چیزی که در این رابطه باید به یاد داشته باشید، استفاده از روش های مناسب ادغام کردن به منظور جلوگیری از خراب شدن جوهر است و باید آن ها را فقط با ابزار استریل ادغام کنید، در غیر این صورت جوهر شما خراب شده و مجبور هستید با صرف هزینه های بیشتر، دوباره آن را خریداری نمایید. در این گونه مواقع، استفاده از میکسر گزینه خوبی به نظر می رسد. آموزشگاه تتو tattooland در این مقاله به شما کمک می کند تا با روش های استاندارد، بهترین ترکیب رنگ تاتو را به دست آورید.

چگونه رنگ های اصلی و ثانویه را بشناسیم

چگونه جوهر تاتو را تیره تر کنیم؟

آیا رنگ قرمزتان آنقدر تاریک نیست که بتوانید یک خون تیره را تاتو کنید؟ می توانید مقداری سیاه به آن اضافه نمایید تا به یک ترکیب مطلوب تبدیل شود! هر جوهری را فقط با اضافه کردن رنگ سیاه می توان تیره تر کرد، اما مراقب باشید که فقط یک قطره اضافه کنید تا ترکیب رنگ تاتوی شما زیاد تیره نشود. اگر می خواهید یک مخلوط تیره تر را به دست آورید، می توانید مقدار سیاه آن را افزایش دهید.

حتما بخوانید (پیشنهادی)  آموزش تاتو ابرو به صورت دائم، نیمه دائم و موقت
چگونه جوهر تاتو را روشن تر کنیم؟

می توان با استفاده از همان روشی که باعث تیره تر شدن می شود، آن ها را روشن تر نیز کرد. تنها تفاوت این است که این بار مجبور خواهید بود به جای سیاه از سفید استفاده کنید. یک روش دیگر نیز وجود دارد که فقط مقداری آب مقطر به ترکیب اضافه می شود، اما ابتدا باید بررسی نمایید که آیا این روش با جوهر شما سازگاری دارد یا خیر. همواره به یاد داشته باشید که اضافه کردن رنگ باید به تدریج و به آرامی صورت گیرد تا مخلوط شما خراب نشود.

قوانین ترکیب رنگ تاتو
 • می توانید با ادغام کردن دو رنگ، یک ترکیب جدید به دست آورید. به عنوان مثال، ادغام کردن زرد و قرمز، نارنجی را به وجود می آورد. برای روشن تر شدن مخلوط می توانید زرد آن را بیشتر کنید.
 • آبی و قرمز، بنفش را تولید می کنند.
 • سبز از آبی و زرد به دست می آید.
 • اگر به قهوه ای احتیاج دارید، فقط سبز و قرمز را ادغام کنید.
 • سفید را می توان با هر جوهری ادغام کرد.
 • رنگ قهوه ای با نارنجی، قرمز، زرد و سفید به خوبی مخلوط می شود.
 • با مخلوط کردن سفید و سیاه یا اضافه کردن آب مقطر به سیاه، یک جوهر خاکستری را به دست می آورید.

با ادغام کردن رنگ ها روی پوست، تصاویری دیدنی به وجود می آید که به اشکال واقعی نزدیک تر هستند. به عنوان مثال، اجازه دهید یک برگ را طراحی کنیم؛ تصویر کلی برگ کشیده می شود و از قسمت ساقه کمی سایه سیاه دارد. ابتدا سایه آن با سیاه طراحی و اکنون باید مقداری سبز اضافه شود. ساقه برگ ابتدا کاملا سیاه بوده و با اضافه کردن سبز، به سبز تیره تبدیل می شود، حال می توانید خود برگ را فقط با سبز رنگ آمیزی کنید تا یک حالت سایه روشن ایجاد شود.

حتما بخوانید (پیشنهادی)  چگونه می توانیم یک تاتو سایه دار حرفه ای را طراحی و اجرا کنیم؟

برای اینکه از ترکیب رنگ تاتو درک بهتری داشته باشید، ترتیب رنگ های رنگین کمان را به یاد آورید که به صورت زیر بودند:

 1. قرمز
 2. نارنجی
 3. زرد
 4. سبز
 5. آبی

در ترکیب فوق، هر رنگی را می توان با رنگ کناری اش مخلوط کرد.

چرخه رنگ برای ترکیب رنگ تاتو

چگونه جوهر تاتوی سیاه درست کنیم؟

ساختن جوهر خالکوبی سیاه فقط باید توسط تولید کنندگان حرفه ای انجام شود، زیرا این کار اگر توسط یک فرد غیر حرفه ای صورت گیرد، می تواند بسیار غیر بهداشتی و خطرناک باشد. تولید این ماده از ترکیبات مختلف ممکن است خطرات زیادی برای سلامتی به همراه داشته باشد. به خاطر داشته باشید که فقط باید محصولات معتبر را خریداری کنید و اگر قصد تهیه جوهر تاتو در خانه را دارید، ابتدا در رابطه با نحوه ساخت آن اطلاعات کافی را کسب نمایید.

مواد لازم برای تهیه جوهر سیاه تاتو:
 1. رنگدانه خشک سیاه
 2. لیسترین
 3. پروپیلن گلیکول
 4. گلیسیرین
 5. مخلوط کن استریل و بطری های استریل.
مراحل کار:
 1. ابتدا مایعات را مخلوط کنید. گلیسیرین و پروپیلن گلیکول را تهیه کرده و ماده لیسترین را به آن اضافه کنید.
 2. آن ها را هم بزنید و صبر کنید تا مخلوط روشن شود.
 3. پودر رنگدانه و مایع را ادغام کنید، برای این کار از یک میکسر استریل و تمیز استفاده نمایید.
 4. تقریباً دو اینچ از پودر را در میکسر بریزید و مخلوط مایعات را اضافه کرده و سپس میکسر را روشن کنید تا مخلوطی بسیار صاف به دست بیاید.
 5. در ادامه، دستگاه را به مدت زمان ۱۵ دقیقه با سرعت کم روشن نگه دارید و پس از آن، هر یک ساعت یکبار آن را با سرعت بالا روشن کنید.
 6. محصول به دست آمده را درون بطری های استریل بریزید.
 7. برای ریختن جوهر خالکوبی خود درون بطری های تمیز و استریل، می توانید از قیف و یک سرنگ بزرگ استفاده کنید.
حتما بخوانید (پیشنهادی)  اگر می خواهید معانی تاتو حیوانات و بهترین محل برای آنها را بدانید، این مقاله را بخوانید

نکات بهداشتی در ترکیب رنگ تاتو
 • جوهر خود را ایمن نگه دارید و اطمینان حاصل کنید که در یک منطقه امن ذخیره می شود. این مکان نباید در معرض نور مستقیم خورشید یا نور فلورسنت باشد، زیرا می تواند کیفیت آن را تغییر دهد.
 • ترکیب رنگ تاتو را در یک مکان کاملا بهداشتی انجام دهید، چراکه در غیر این صورت هنگام استفاده باعث عفونت پوست شما خواهد شد.
 • پس از اتمام خالکوبی، باید پوست را با آب و صابون بشویید و با محلول الکل اسپری کنید.
 • دقت داشته باشید که تجهیزات مورد استفاده شما اعم از میکسر، سوزن، بطری و… حتما استریل باشند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *