برای طراحی یک شکل سه بعدی روی پوست خود می توانید از تکنیک تاتو سایه دار استفاده کنید. علاوه براین، به کارگیری این روش می تواند کمک کند که اشتباهات شما کمتر دیده شوند. البته یاد گرفتن طراحی تاتو سایه دار حرفه ای نیازمند تمرین و تکرار زیاد است و شما نباید توقع داشته باشید که به قول معروف یک شبه این کاره شوید. در حالت کلی، انجام این تکنیک سه مرحله دارد که در آموزشگاه تاتو tattooland به خوبی و به طور کامل آموزش داده می شود.

تاتو سایه روشنچگونه انجام می شود

چه تمریناتی برای آمادگی مهارت در سایه زدن نیاز است؟
  1. آمادگی

قبل از هرچیزی باید طرح های خود را چندین بار روی کاغذ پیاده سازی کنید تا حسابی دست شما روان شود. برای یادگیری بهتر می توانید پوست های مصنوعی را خریداری کرده و روی آن ها تمرین کنید، چراکه خصوصیات آن ها به پوست انسان بسیار نزدیک است. علاوه بر این، استفاده از سوزن های مناسب با قطر های مختلف نیز می تواند به شما کمک کند. در استفاده از دستگاه نیز به میزان سرعت آن توجه داشته باشید، زیرا میزان تیرگی تاتو رابطه مستقیمی با سرعت دستگاه دارد.

 

  1. کشیدن طرح تاتو

قبل از شروع کار لازم است نظر مشتری را بپرسید و از او بخواهید که ایده خود را در رابطه با طرحی که در ذهن دارد با شما در میان بگذارد. همچنین، نظر او را در مورد روشن بودن یا تیره بودن تاتو سایه دار جویا شوید. طرح نهایی را بدون هیچگونه تغییری روی پوست مشتری پیاده سازی کرده و همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، برای اینکه واقعی تر نمایش داده شود، می توانید از جوهر های رنگی نیز استفاده کنید.

حتما بخوانید (پیشنهادی)  چند توصیه مهم برای به دست آوردن بهترین ترکیب رنگ تاتو

تاتو سایه ابرو چگونه انجام می شود

  1. سایه زدن

برای این کار حتما از دستگاه مخصوص آن و سوزن با قطر مناسب استفاده کنید و سرعت دستگاه نیز تنظیم شده باشد. تاتوکار های حرفه ای معمولا هنگام سایه زدن سرعت را کم می کنند. این نکته را نیز در نظر بگیرید که باید بین کشیدن خطوط اصلی و کشیدن سایه ها از نظر زمانی فاصله بیفتد و هردو را باهم طراحی نکنید. آرتیست ها ترجیح می دهند که این دو طراحی را دو جلسه انجام دهند.

استفاده از وازلین روی پوست مشتری نیز از آسیب دیدن پوست او جلوگیری می کند و برای طراحی سایه در حالت نرمال از مرکز طرح به سمت بیرون سوزن را حرکت می دهند تا علاوه بر بالا رفتن کیفیت کار، پوست زیاد اذیت نشود. برای تیره شدن طرح باید سوزن را بیشتر فرو برد و اگر این کار برای شما سخت است، می توانید میزان رنگ موجود در آن را تغییر دهید. برای درک بهتر از نحوه انجام این تکنیک، می توانید نمونه کار های تاتو آرتیست های ما را بینید.

چه روش هایی برای طراحی تاتو سایه دار وجود دارد؟

به جرات می توان گفت که کیفیت سایه می تواند کیفیت تاتو را به طرز چشمگیری افزایش داده و یا کاملا آن را خراب کند، چراکه این تکنیک نشان دهنده میزان مهارت تاتو کار خواهد بود. این هنر می تواند به طرح شما یک شکل کاملا واقعی ببخشد و آن را به گونه ای نمایان کند که انگار برجسته است. یک آرتیست باید به اندازه ای حرفه ای باشد که بتواند با استفاده از این تکنیک تمامی نقص های خالکوبی را برطرف کند.

حتما بخوانید (پیشنهادی)  هر آنچه که باید یک تاتوکار در مورد سوزن تاتو بداند
بلک شیدینگ

بیشتر تاتو آرتیست ها از همین روش استفاده می کنند و مدعی هستند تنها روشی که می تواند زیبایی طرح را به رخ بکشد، سایه کاری مشکی است. درجه تیرگی طرح ها به سرعت حرکت سوزن و عمق فرو رفتن آن در پوست بستگی دارد و تمیز بودن تجهیزات خالکوبی نیز در این امر موثر خواهد بود. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که سازگاری پوست با رنگ مشکی بیشتر است و راحت تر جذب پوست می شود.

تاتو سایه ابرو چگونه است

چگونه می توانیم تاتو سایه دار را برای ابرو استفاده کنیم؟

معمولا افراد (اکثرا خانم ها) برای اینکه نقص های ابروی خود را بپوشانند یا آن را پر تر نشان دهند، از این تکنیک استفاده می کنند. این شیوه را تحت عنوان هاشور ابرو نیز می شناسند و با روش های زیادی آن را انجام می دهند. انواع این روش ها شامل تاتوی معمولی، سایه ابرو، هاشور و میکروبیلدینگ هستند.

در میان این روش ها، تاتوی معمولی بیشترین ماندگاری را دارد و در اغلب اوقات، ابرو از شکل طبیعی خود دور می شود. سایه ابرو نیز برای پرکردن قسمت های کم تراکم استفاده می شود و ماندگاری آن کمتر از یک سال است. در روش هاشور، خطوطی را ترسیم می کنند که شباهت خیلی زیادی به تار مو دارد و شامل انواع مختلفی از قبیل هایلایت، دو بعدی و کرکی است. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که کدام یک از روش های فوق بهتر است؟ که در این رابطه سلیقه شخصی و نوع ابروی شما عوامل تعیین کننده هستند، البته می توان این تکنیک ها را به صورت ترکیبی نیز استفاده کرد.

حتما بخوانید (پیشنهادی)  نکاتی که قبل از انجام تاتو مردانه باید بدانید
مراقبت های قبل و بعد از تاتوی سایه ابرو:

قبل از انجام این کار، از تابش مستقیم نور خورشید به پوست خود جلوگیری کرده و تا دو هفته صورت خود را پاکسازی نکنید، علاوه براین، استفاده از روغن ماهی یا دارو های رقیق کننده خون نیز توصیه نمی شود. سعی کنید تا سه هفته قبل، از انجام بوتاکس خودداری کرده و استفاده از دارو های تحریک کننده پوست را کنار بگذارید. بعد از انجام تاتوی سایه ابرو نیز سعی کنید که حداقل به مدت ۲۸ ساعت از مصرف نوشیدنی کافئین دار، مشروبات الکلی و دارو های تسکین دهنده بپرهیزید.

انواع سلیقه هایی که می توانیم در تاتو سایه دار صورت استفاده کنیم کدام اند؟

امروزه بیشتر خانم ها ترجیح می دهند که یک آرایش ثابت روی صورت خود داشته باشند، آقایان نیز به طراحی اشکال طریف روی صورت علاقه زیادی نشان می دهند. خانم ها بیشتر به سمت تاتوی لب، ابرو و خط چشم می روند که این امر نیاز آن ها به لوازم آرایشی را کم می کند. در یک روش جدید، مردانی که موهای سرشان ریخته است، از تکنیک اسکالپ سر استفاده می کنند که در این شیوه، با خالکوبی کردن نقاط ریز روی سر خود سعی می کنند که نشان دهند موهای آن ها پرپشت بوده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *