در هنر تاتو، نقطه ها و سایه ها تصویر نهایی را شکل می دهند. هنگامی که از تاتو داتورک برای سایه زنی استفاده می شود، می توان آن را stipting  نیز نامید. این تکنیک به دلیل جزئیاتی که دارد مورد توجه قرار گرفته است و طراحی آن می تواند بسیار وقت گیر باشد. برای اطمینان از بی نقص بودن طرح، باید هر نقطه از شکل را در جای درست خود قرار داد. این سبک را می توان با استفاده از ماشین آلات استاندارد خالکوبی تکمیل کرد، اما برخی از هنرمندان ترجیح می دهند از تکنیک های دستی استفاده کنند. در تکنینک های دستی دقت کار بیشتر می شود، اما کمی وقت گیرتر است. آرتیست های آموزشگاه تتو tattooland گاهی از جوهرهای سیاه، خاکستری و حتی قرمز نیز استفاده می کنند تا یک جلوه بصری زیبا را ایجاد نمایند.

هنرمندان به طور معمول از سیاه و خاکستری نیز استفاده می کنند، اما این بدان معنی نیست که رنگ های دیگردر دستور کار قرار نداشته باشند. در این سبک از آبی تیره نیز استفاده می شود و رنگ های روشن تر معمولا کاربردی ندارند. در گذشته، هنر تاتو دات ورک به طور سنتی برای کارهای هنری، مذهبی یا فرهنگی مورد استفاده قرار می گرفت و امروزه نیز همچنان طرفداران زیادی دارد. در مقایسه با روش های معمول تاتو، جوهر dotwork  تمایل دارد نرم تر ظاهر شود و زمانی که از نزدیک به آن نگاه می کنید، می توانید تک تک نقاط را تشخیص دهید و همان گونه که در تصاویر می بینید، این موضوع به اثر هنری شخصیت بیشتری می بخشد.

حتما بخوانید (پیشنهادی)  آموزشگاه تتو چه تکنیک هایی را به کاراموزان می آموزد؟

تاتو داتورک چیست

طرح های این سبک چگونه به وجود می آیند؟

محدودیت های زیادی درباره نوع هنری که تاتو کار می تواند با dotwork  انجام دهد وجود ندارد، با این حال، به نظر می رسد رایج ترین الگویی هایی که یک هنرمند با آن کار می کند، نمادها هستند. این نماد ها می توانند ماندالاها، خالکوبی های سبک هندسی یا حتی شکل های جزئی باشند، اما اگر شما توانایی تحمل درد بیشتری داشته باشید، طراحی هر گونه نماد یا الگویی در این سبک امکان پذیر است. خالکوبی های داتورک ظاهری منحصر به فرد دارند، اما لازم نیست که حتما یک طرح عجیب و غریب را روی پوست خود تاتو کنید.

سبک داتورک چگونه پیاده سازی می شود؟

جالب ترین نکته در مورد این سبک چگونگی انجام آن است و یک هنرمند می تواند با دستگاه معمولی نیز کار خود را انجام دهد. بسیاری از هنرمندان تمایل دارند از تکنیک های دستی استفاده کنند. همچنین این نوع تاتو اگر از نوع سنتی باشد، به دلیل روند ساده ای که دارد، در مدت زمان کمتری انجام خواهد شد و کسانی که خالکوبی را روی دست خود انجام داده اند، اغلب رضایت بالایی از کار نشان می دهند.

چگونه متوجه شویم که برای ایده خود به سبک تاتو داتورک نیاز داریم؟

استفاده از این روش، باعث می شود که طرح شما یک ظاهر نرم و طبیعی پیدا کند. اگر مایل هستید که تاتوی شما ظاهری شبیه به خالکوبی دستی داشته باشد، پیشنهاد می شود که به سراغ این سبک بروید، البته باید از قبل مطمئن شوید که تاتوکار شما یک فرد هنرمند و کاملا حرفه ای است و می تواند در حین کار از پوست شما مراقبت کند. پس از انتخاب طرح و سبک مورد نظر خود، در مراکز و سالن های مختلف تحقیق کنید و یک آرتیست ماهر را پیدا کنید که بتواند نیاز شما را برآورده کند. زیبایی، ظرافت و طراحی حرفه ای سبک تاتو دات ورک را می توانید در تصاویر زیر که توسط هنرمندان ما انجام شده اند را مشاهده کنید.

حتما بخوانید (پیشنهادی)  مهم ترین نکاتی که هنگام اجرای تاتو رخ باید به آنها توجه کنید

از این سبک برای چه موارد دیگری استفاده می شود؟

معمولا از تاتو داتورک اغلب برای طراحی سایه استفاده می شود و در طرح های سیاه یا خاکستری، ممکن است هنرمند کار خود را با داتورک به اتمام برساند. برای صرفه جویی در وقت، امکان دارد تاتوکار از دستگاه خاصی استفاده کند که اثر نهایی آن همانند خالکوبی های دست ساز باشد. وقتی یک هنرمند برای طراحی سایه از داتورک استفاده می کند، ظاهری صاف و تقریباً مه آلود را به به وجود می آورد.

آیا انجام این کار درد دارد؟

افرادی که روی بدن خود تاتو انجام می دهند، معمولا آمادگی درد کشیدن روی پوست را دارند و طبیعتا محلی که جوهر را به خورد پوست می دهند، کمی اذیت خواهد شد. غالبا دنده ها، بازوهای داخلی و شانه ناراحتی بیشتری را احساس می کنند و کسانی که تکنیک دستی را انجام داده اند، می گویند که درد محلی تا جایی است که تاتو روی آن انجام شده باشد و مشتری در سایر نقاط اطراف احساس ناراحتی نخواهد کرد. با خالکوبی های پی در پی، ممکن است گاهی درد در سایر نقاط نیز گسترش پیدا کند.

گفتن این جمله که میزان درد کشیدن در داتورک کمتر است دشوار خواهد بود، زیرا هیچ یک از روند های تاتوکاری راحت نیستند و تفاوت عمده میزان درد کشیدن در مدت زمانی است که هنرمند برای تکمیل کار نیاز دارد. انجام دادن سبک داتورک مدت زمان بیشتری طول می کشد و طبیعتا شما برای مدت طولانی تری ناراحتی را تجربه خواهید کرد.

 

حتما بخوانید (پیشنهادی)  تاریخچه تاتو تا ابداع جدیدترین متدهای آن
مراقبت های بعدی چگونه است؟

در حالی که روش انجام تاتو داتورک ممکن است کمی متفاوت از سایر سبک ها باشد، اما مراقبت های بعدی آن همانند مراقبت های روش های دیگر خالکوبی است. بنابراین، تا زمانی که محلی که روی آن تاتو انجام داده اید را مرطوب نگه داشته و برای مدت زمان مناسب پوشانده باشید، باید همانند یک تاتوی معمولی التیام پیدا کند.

آیا این روش هزینه بیشتری دارد؟

در این موضوع که ممکن است در برخی از سبک های تاتو مشتری هزینه زیادی را متحمل شود، هیچ شکی نیست، اما این روش تفاوت قیمت چندانی با سایر سبک ها ندارد و ممکن است به خاطر استفاده از جوهر مخصوص، کمی گرانتر تمام شود. برخی از آرتیست ها ممکن است به دلیل جبران ساعت، هزینه بیشتری را درخواست کنند، چراکه انجام تاتو داتورک کمی وقت گیر است، اما این موضوع نمی تواند علاقه مشتری را به آن کم کند، چراکه دقت کار بسیار بالا است و یک طرح زیبا و فوق العاده را به ارمغان می آورد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *