تاتو تریبال یا قبیله ای مدرن، بر اساس طرح های باستانی به وجود آمده است. این سبک از فرهنگ های  بورنئو، آزتک، هند، هاوایی، مردم مائوری نیوزلند، ساموآ و پولینزی الهام می گیرد و این فرهنگ ها از هنر خود برای ترسیم آیین ها، وضعیت اجتماعی و شناسایی قبایل استفاده می کنند. هر قبیله تکنیک ها و طراحی های خاص خود را دارد و برخی از تاتو ها نیز برای اهداف دارویی استفاده می شوند. هرچند بیشتر طراحی های تریبال به رنگ  سیاه انجام می شود اما هنرمندان آموزشگاه تتو tattooland سایه ها و رنگ های مختلفی را برای طراحی با یکدیگر ترکیب می کنند.

انواع سبک های تاتو تربال

ایده های جدید تاتو تریبال و معانی آن ها
  1. بورنون

این ایده محبوب ترین شکل تاتو کردن قبیله ای بوده و بیشتر آن ها از نمونه قبایل Kayan Kenyah و Bakatan  کپی شده است. این خالکوبی ها ماندگاری بالایی داشته و با استفاده از خطوط سیاه و یک رنگ آمیزی ساده طراحی می شوند. بورنون در مقایسه با سبک های دیگر کمتر مستعد محو شدن و تار شدن است.

  1. هاوایی

تاتوی سنتی هاوایی معمولا سیاه بوده و رایج ترین تصاویردر این سبک گل ها، درختان نخل، خورشید، ستاره ها و امواج اقیانوس هستند.

  1. مائوری

این مدل معمولا بیانگر یک داستان یا زندگی نامه است و طراحی آن کار پیچیده ای نیست. سبک مائوری با استفاده از رنگ سیاه طراحی شده و ماندگاری بالایی دارد. در مقابل، پاک کردن آن بسیار دشوار خواهد بود.

در ادامه می توانید برخی از این سبک ها که توسط هنرمندان تاتولند طراحی شده اند را مشاهده کنید.

حتما بخوانید (پیشنهادی)  آیا به عنوان یک تاتو کار ماهر تمام نکات کاربردی سبک تاتو داتورک را می دانید؟

طرح های سنتی تاتو تریبال

پرطرفدار ترین روش های تاتو تریبال کدام اند؟

خالکوبی قبیله های باستانی از طبیعت الهام گرفته و از طریق الگوهای ساده، یک سری معانی پیچیده را نشان می دهد. این الگو ها از فرهنگ های مختلف مائوری، ساموایی، ایبان، چینی، ژاپنی، سلتیک و… نشات گرفته اند. در این فرهنگ ها، هر سبک از تاتو را برای نشان دادن مفهومی عمیق و خاص استفاده می کنند.

همان گونه که در تصاویر مشاهده می کنید، طرح های تاتوی تریبال با دیگر هنرهای جالب و هیجان انگیز خالکوبی ترکیب شده است تا نتایج کاملاً حیرت انگیزو زیبایی را به نمایش بگذارد. شما می توانید یک الگوی قبیله ای را با الگوی هندسی ترکیب کنید و یک تاتوی فوق العاده داشته باشید و یا اینکه  آن را به طرح های انتزاعی متصل کنید و یک سبک زیبا را خلق نمایید.

علاوه بر این، تریبال می تواند یک خالکوبی سه بعدی نیز باشد، چراکه ظرافت ها و جزئیات این سبک استثنایی است. نقاط زیادی روی بدن وجود دارد که می توان روی آن طراحی انجام داد و شما می توانید این طرح ها را روی دست، سینه، شانه، پشت، پاها یا در هر کجای دیگر داشته باشید.

طرح های خالکوبی که مخصوص کمر و پشت هستند نیز از تاتو های بسیار مشهور بوده که می توانید به دنبال آن بروید. در صورتی که علاقه زیادی به این سبک ها دارید، می توانید آن را روی تمام نقاط بدن خود انجام دهید. اگرچه این یک حرکت بسیار جسورانه است، اما بی شک زیبا به نظر خواهید رسید. سبک های خالکوبی همیشه  ابزاری برای ایجاد الگوهای قوی و پرمعنا برای نمایش انواع داستان ها یا عناصر موجود در طبیعت هستند. شما می توانید از خلاقیت خود استفاده کنید و انواع طرح های قبیله ای ترکیبی را در هر نقطه ای که می خواهید روی بدن خود پیاده سازی کنید. تاتو تریبال می تواند بهترین دوست شما باشد، چراکه باعث می شود همیشه جلوی دیگران عالی به نظر برسید. علاوه براین، می تواند بی پرده افکار و اعتقادات شما را بیان کند.

حتما بخوانید (پیشنهادی)  آموزش تتو بدن و 6 گام ساده برای انجام دادن آن

تاتو های هندسی

ایده تاتوی تریبال چگونه به وجود آمده است و مفاهیم نمادهای آن چیست؟

ارواح ، حیوانات وحشی و شیاطین برخی از نماد های رایج در فرهنگ مایا هستند و بیشتر طرح های آن ها به قدرت های ماورایی اختصاص داده شده است که از نظر برخی از افراد، نقش بسیار مهمی در زندگی بشر دارند. خالکوبی های مایا همیشه داستانی از روابط انسانی با جهان فوق طبیعی می گوید و همین جریان فکری را می توان به راحتی روی دیوارهای هرم و الگوی خالکوبی قبیله های محلی آن ها مشاهده کرد. امروزه طرح تاتوی تریبال کاملاً دگرگون شده است و معمولا بیانگر سبک فکر، ایمان، دوست داشتن و اعتقادات یک فرد می باشد، از این رو،همانگونه که مشاهده می کنید این الگوها با سایر طرح ها مانند گل، فیل، حیوانات وحشی، پروانه، پرنده، برگ و… آمیخته شده است.

طرح های خالکوبی قبیله ساموآ یکی از محبوب ترین سبک ها در گروه خالکوبی قبیله ای است و اغلب افراد آن را به سبک های دیگر ترجیح می دهند. فرهنگ سلتی نیز بسیار محبوب بود اما تحت الشعاع مسیحیت قرار گرفت و پس از آن، تلاش های زیادی برای بی اعتبار کردن فرهنگ این قبیله انجام شد. این نیز دلیلی است که در بسیاری از فرهنگ ها خالکوبی به عنوان تابو در نظر گرفته می شود. همیشه کسانی که تاتو انجام می دادند، از افراد عادی دور می شدند، زیرا اغلب مردم تصور می کردند که این افراد کارهای خطرناک انجام می دهند، اما امروزه این طرز تفکر معنایی ندارد، چراکه هر طرحی می تواند نشان دهنده عشق، خشم، احساسات لطیف، عناصر موجود در طبیعت و مواردی از این قبیل باشد.

حتما بخوانید (پیشنهادی)  نکاتی که قبل از انجام تاتو مردانه باید بدانید
قدمت تاتوی تریبال

الگو های خالکوبی باستانی که امروزه آن ها را به عنوان تاتوی تریبال می شناسیم ،در واقع با طرح های باستانی که در فرهنگ های ساموآ، مائوری، پولینزیایی و… یافت می شود، بسیار تفاوت دارد. در حقیقت، طرح های مدرن، ترکیبی از سبک های مختلف از تمامی این فرهنگ های باستانی است.

سوابق باستان شناسی نیز حاوی اطلاعاتی از خالکوبی های قبیله ای است. اولین علامت تریبال روی پوست یک مومیایی دیده می شود که قدمت آن حدود ۳۱۰۰ سال قبل از میلاد مسیح است. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، قدمت این تاتو به هزاره چهارم قبل از میلاد باز می گردد و مومیایی های زیادی در مکان های باستان شناسی مانند آند، سودان، گرینلند، سیبری، آلاسکا، مغولستان، مصر، فیلیپین و چین کشف شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *