شاید تصور کنید که برای تتو بدن کافی است یک طرح ساده را روی پوست خود قرار دهید، اما این کار به تنهایی کافی نیست و انجام دادن خالکوبی نیازمند طی کردن چند مرحله است که در این راهنما به آموزش تتو بدن می پردازیم. اگرچه با انجام دادن تتو روی بدن خود کمی احساس درد خواهید کرد، اما طراحی نمادها و الگوهای مختلف روی پوست یک حس خوشایند به شما می دهد و اغلب با نگاه کردن به آن احساس قدرت و جسارت می کنید.

_در ادامه با آموزش ۶ گام ساده برای انجام دادن تتو بدن در خدمت شما عزیزان خواهیم بود:

چه نکاتی در طراحی تتو بدن باید رعایت شود

گام اول: چیزهایی که باید قبل از آموزش تتو بدن بدانید

آنچه باید بدانید این است که هنگام خالکوبی کردن خطرات زیادی پوست را تهدید می کنند، به همین خاطر باید تمامی تجهیزات استریل شوند. به این نکته نیز توجه داشته باشید که تاتوکار باید با سرعت مناسبی از دستگاه استفاده کند و هرچه سوزن بیشتر در بدن فرو برود، درد بیشتری احساس خواهد شد. اگر شما می خواهید یادگیری تاتو را شروع کنید، بهتر است ابتدا روی پوست های مصنوعی این کار را انجام دهید.

گام دوم: انتخاب تجهیزات و مواد با کیفیت

اولین خریدی که شما باید انجام دهید، تهیه دستگاه و تجهیزات خالکوبی خواهد بود. از آنجایی که تتو بدن می تواند منجر به به وجود آمدن برخی عفونت ها شود، باید بیشتر تمرکز شما روی تمیز بودن تجهیزات باشد نه صرفا روی تکنیک ها. ما توصیه می کنیم از محصولاتی مانند سوزن های مخصوص خالکوبی، دستکش های لاستیکی، ظرف جوهر یکبار مصرف، ابزار مخصوص مالیدن الکل روی پوست و توپ های پنبه ای استفاده کنید. همچنین باید برای کار خود جوهرهای تاتو با کیفیت بالا را خریداری نمایید، زیرا جوهرهای ارزان قیمت ممکن است فاقد کیفیت باشند و پوست مشتری نسبت به آنها واکنش های وحشتناکی نشان دهد.

حتما بخوانید (پیشنهادی)  چند توصیه مهم برای به دست آوردن بهترین ترکیب رنگ تاتو

گام سوم: طراحی چندین سبک را یاد بگیرید

سعی کنید ابتدا چند طرح و سبک خوب را در اینترنت پیدا کرده و آنها را تمرین کنید. از آنجا که شما در حال حاضر یک تاتوکار حرفه ای نیستید، به یادگیری آخرین تکنیک های خالکوبی نیز نیاز خواهید داشت. ایده خوب این است که به ترسیم طرح هایی مانند قلب، صلیب، ستاره ها، نقاشی عناصر طبیعی و برخی حروف روی بیاورید، چراکه این کار بسیار ساده بوده و شما می توانید کار خود را با طراحی این اشکال آغاز کنید.

گام چهارم: یاد بگیرید ناحیه ای که قرار است تتو روی آن انجام شود را آماده کنید

نکته دیگری که باید هنگام آموزش تتو بدن بیاموزید، نحوه آماده سازی بدن مشتری است. شما باید مطمئن شوید فردی که می خواهد خالکوبی کند، حداقل از ۲۴ ساعت قبل مشروبات الکلی مصرف نکرده باشد. همچنین لازم است از عدم مصرف هرگونه مسکن یا دارویی که باعث ضعف خون او می شود اطمینان حاصل کنید. حال باید ناحیه مورد نظر را آماده کرده باشید. اولین کار تراشیدن موی منطقه است و برای این کار توصیه می شود از یک تیغه کارنکرده استفاده نمایید.

زیباترین طرح تتو بدن از دیدگاه مشتریان

گام پنجم: طرح را روی پوست بکشید

برای شروع عملیات اصلی تتو بدن لازم است ابتدا طرح را ترسیم کنید. با استفاده از لوسیون استنسیل، پوست را مالش داده و از طریق سوزن تاتو روی خطوط (که با استفاده از شابلون به پوست منتقل کرده اید) حرکت کنید. توصیه می شود در حین کار سرعت خود را پایین بیاورید تا علاوه بر به دست آوردن یک خالکوبی بی نقص، از آسیب دیدن بدن مشتری جلوگیری شود.

حتما بخوانید (پیشنهادی)  هر آنچه که باید در مورد تاتو بدن بدانید

_در صورت قرار گرفتن ناخواسته سوزن در هر جای دیگری از بدن و ریخته شدن جوهر اضافی روی آن، به سرعت ناحیه را با استفاده از یک حوله تمیز پاک کنید.

گام ششم: خالکوبی را تمیز کنید

بعد از اتمام تمامی مراحل فوق، ممکن است جوهر اضافی زیادی را روی ناحیه تتو شده مشاهده کنید. کاری که در این مرحله می توانید انجام دهید این است که آن را با سرعت بالایی تمیز نمایید. همچنین نباید ژل و یا لوسیون حاوی مواد نفتی را روی خالکوبی بگذارید، زیرا این کار باعث پر شدن منافذ پوستی شده و به آن آسیب می زند.

علاوه براین، شما نباید خیلی سریع تتو را بشویید و باید کمی صبر کنید تا التهاب آن به طور طبیعی آرام شود. اجباری نیست که روی پوست از پماد های تسکین دهنده یا ویتامینه استفاده شود، اما به هر حال استفاده از آن ها می تواند مفید باشد. پس از اتمام تتو، مشتری باید پوست خود را با استفاده از باند های تمیز بپوشاند و تا زمان التیام آن حتما بهداشت فردی را رعایت کند.

هر آنچه باید از آموزش تتو بدن بدانید

چند نکته مهم در رابطه با آموزش تتو بدن

  • مالش دادن پوست با استفاده از پمادهای مخصوص پوست را صاف کرده و به سوزن کمک می کند تا راحت تر روی آن حرکت کند.
  • به یاد داشته باشید که تنها در صورت استریل بودن تجهیزات، یادگیری تکنیک های مفید و به کارگیری مواد با کیفیت به یک نتیجه مطلوب دست خواهید یافت.
  • اگر مشتری حالت روحی خوبی ندارد یا عصبی است، از او بخواهید که نفس خود را نگه ندارد، بلکه یک نفس آهسته و عمیق بکشد و آرامش خود را حفظ کند.
  • این نکته را به مشتری یادآور شوید که در لحظات اول شاید درد بیشتری را احساس کند، اما پس از آن پوست به نوعی عادت می کند و درد شروع به فروکش خواهد کرد.
  • رعایت دستورالعمل های مراقبت تاتو بسیار مهم است. شما می توانید اقداماتی که مشتری برای مراقبت از پوست خود انجام دهد را هم به صورت شفاهی برای او بازگو کنید و هم بر روی یک برگه بنویسید و از او بخواهید که تمامی موارد بهداشتی و ایمنی را رعایت کند.
حتما بخوانید (پیشنهادی)  پیشنهاد های ما برای طراحی شابلون تاتو و انتقال طرح تاتو روی بدن

برای آموزش تتو بدن به صورت حرفه ای چکار کنیم؟

برای این کار می توانید کتاب هایی راجع به تتو کردن را مطالعه نمایید و آموزش های ویدئویی را تماشا کنید. یک ایده خوب دیگر این است که به عنوان شاگرد در کنار یک شخص حرفه ای آموزش ببینید، این کار به شما کمک می کند تا بهترین تکنیک های تتو را بیاموزید و در کار خود موفق شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *