آموزشگاه تاتو بدن چه وسایلی نیاز دارد

برای دوره دیدن در یک آموزشگاه تتو علاوه بر اینکه به یک تاتو آرتیست حرفه ای تبدیل خواهید شد، می توانید با تهیه وسایل مخصوص انجام خدمات مربوط به خالکوبی، یک سالن باز کنید. از جمله این وسایل می توان تفنگ های تاتو، تجهیزات استریل، جوهر ها، تجهیزات هنری و موارد از این قبیل را نام برد. علاوه براین، باید برای یک سرمایه گذاری چشمگیر آماده باشید، زیرا این روزها شمار علاقه مندان به تتو در حال افزایش است. در ادامه تکنیک هایی که در این آموزشگاه باید ارائه شوند گفته شده است.

در آموزشگاه تاتو چه چیزهایی آموزش داده می شود

یادگیری اصول طراحی در آموزشگاه تتو

با وجود اینکه تتو یک هنر است، اما شما باید یاد بگیرید که چگونه خالکوبی را طراحی کنید تا روی بدن زیبا به نظر برسد و دوام بالایی داشته باشد، تاتو بدن باید کجا قرار بگیرد، چقدر بزرگ باشد و چقدر طرح شما به واقعیت نزدیک است. همچنین تکنیک های مربوط به کار با دستگاه ها و ابزارهای مخصوص نیز باید آموزش داده شوند.

آشنایی با نحوه عملکرد یک دستگاه خالکوبی و روش کار با جوهر

جوهر و پوست به عنوان یک رسانه هنری کار می کنند و کار با جوهر می تواند بسیار چالش برانگیز باشد، زیرا دو بدن دقیقاً یکسان نیستند. در دوره آموزش تتو کاراموز باید یاد بگیرد که تاتو کردن روی پوست های مختلف به چه شکل است، نحوه عملکرد دستگاه خالکوبی و نحوه کار با جوهر بر روی پوست های مختلف چگونه خواهد بود و…

یادگیری اصول بهداشتی

از آنجا که تتو باعث سوراخ شدن پوست و اندکی خونریزی می شود، باید استانداردهای بهداشتی موجود برای حفظ سلامتی هنرمند و مشتری رعایت شوند. شما یاد می گیرید که چگونه یک زمینه کاری استریل ایجاد کنید، چگونه دستگاه خالکوبی خود را تمیز نگه دارید، چه موقع دستکش را تعویض کنید و… به یاد داشته باشید که هنرمندان حرفه ای اصول بهداشتی را بسیار جدی می گیرند.

حتما بخوانید (پیشنهادی)  تاریخچه تاتو تا ابداع جدیدترین متدهای آن

یادگیری مهارت های شغلی به صورت حرفه ای و ارائه خدمات به مشتریان

بیشتر هنرمندان تتو باید مهارت هایی مانند نحوه برآورد کردن قیمت سبک های تاتو، پرداخت هزینه و تعامل با مشتری را یاد بگیرند. آموزشگاهی که چیزی بیش از خالکوبی کردن به شما یاد می دهد و مهارت های اساسی مورد نیاز برای کار و  یا اداره یک سالن تاتو را آموزش می دهد، یک آموزشگاه ایده آل است.

مدارک تاتو در آموزشگاه تاتو

آموزش های اضافی قبل از صدور مجوز در آموزشگاه تتو

شما باید چند گواهینامه دریافت کرده و یا دوره های آموزشی خاصی را طی کنید تا شرایط لازم برای دریافت مجوز را به دست آورید. بسته به میزان دانش شما، ممکن است ملزم به شرکت در کلاس هایی در زمینه کنترل بیماری های پوستی، رعایت بهداشت، ایمنی در حین کار و موارد از این قبیل باشید که در ادامه شرح داده شده اند:

  • صدور گواهینامه مربوط به پاتوژن خون

از آنجا که وظیفه اصلی یک تاتو آرتیست انجام خالکوبی روی پوست انسان است، لازم است که دستورالعمل های دقیق بهداشتی و ایمنی را رعایت کند. جلوگیری از انتشار پاتوژن های منتقله از خون و حفظ سلامت مشتری، مبنای اصلی آموزش شما خواهد بود. شما ملزم خواهید شد که در رابطه با نحوه جلوگیری از شیوع HIV، هپاتیت C و سایر عفونت ها هنگام ایجاد خالکوبی مجوز بگیرید.

  • آموزش های لازم درباره بیماریهای پوستی، بیماریهای واگیر و پیشگیری از آن ها

شما ملزم به گذراندن کلاس ها یا سمینارهای مربوط به مدیریت بیماری هستید و تا قبل از صدور گواهینامه از شما تست می گیرند تا میزان دانش شما مشخص شود. به عنوان یک هنرمند تاتو، باید از انواع بیماری هایی که از طریق تاتو کردن منتقل می شوند و نحوه پیشگیری از آنها آگاهی داشته باشید.

حتما بخوانید (پیشنهادی)  آموزش تاتو ابرو به صورت دائم، نیمه دائم و موقت

ارائه مجوز

الزامات مربوط به صدور مجوز در همه کشورها یکسان نیست. به عنوان مثال، هنرمندان خالکوبی در اورگان باید حداقل ۳۶۰ ساعت آموزش با یک هنرمند تاتو تایید شده و پیاده سازی ۵۰ تتو را پشت سر بگذارند و همچنین برای گرفتن مجوز، در امتحان کتبی و ارزیابی مهارت ها شرکت کنند. در ایالات دیگر، فقط باز کردن سالن نیاز به مجوز دارد. بنابراین شرایط دولت خود را برای صدور مجوز بررسی کنید. در کشور ایران مدت زمان برگزاری این دوره ها در آموزشگاه ها متفاوت است.

تجهیزات تاتو خود را خریداری کنید

پس از گذراندن دوره های آموزشی در آموزشگاه تتو، باید تجهیزات مورد نیاز را خریداری کنید. شما حداقل به دو عدد تفنگ خالکوبی، دستگاه اولتراسونیک ، چنگک های کارتریج، سوزن های استریل برای ایجاد خطوط و سایه زنی، صابون تمیز کننده طبیعی، بطری های اسپری کننده، ظروف پلاستیکی کوچک برای ترکیب کردن جوهر ها، دستکش و چند وسیله دیگر برای تمیز نگه داشتن محل تاتو نیاز دارید.

نمونه طراحی در آموزش تاتو

کار خود را شروع کنید

آخرین مرحله برای تبدیل شدن به یک هنرمند خالکوبی ممکن است بسیار دلهره آور به نظر برسد. اما باید چه کارهایی انجام شود؟ پس از دریافت مجوز، به فکر فضایی برای کار، تهیه صندلی راحت و تجهیزات اضافی باشید. همچنین رقبا و بازار هدف خود را ارزیابی کنید و در صورت لزوم، به محلی بروید که احتمالاً مشتری بیشتری جذب خواهید کرد.

آیا برای یادگیری هنر تاتو، ثبت نام در آموزشگاه تتو کافی است؟

اگر می خواهید که به یک هنرمند تاتو تبدیل شوید، تمام آنچه که در ابتدا نیاز دارید، یک تکه کاغذ و یک مداد برای شروع طراحی است. مابقی تکنیک ها را می توانید در طول چند سال یاد بگیرید و به طور مداوم مهارت های خود را در اوقات بیکاری تمرین کنید. آرایش بدن به خصوص خالکوبی هزاران سال است که بخشی از فرهنگ بشر بوده و هنر نقاشی روی بدن انسان توسط گروههای مختلف فرهنگی به نمایش گذاشته می شود.

حتما بخوانید (پیشنهادی)  چند توصیه مهم برای به دست آوردن بهترین ترکیب رنگ تاتو

در ابتدا خالکوبی ها بیشتر تحت تأثیر دین بودند، اما امروزه زیبایی شناسی و ایدئولوژی رایج ترین موضوعات در پیاده سازی تاتوی مدرن هستند. این هنر با گذشت زمان مراحل مختلفی را پشت سر گذاشته و شمار مشتریان آن در حال افزایش است. بنابراین، علاوه بر ثبت نام در مراکز آموزش تاتو، مطالعه تاریخچه این هنر و بررسی سبک های مختلف آن می تواند به شما کمک کند که مهارت خود را ارزیابی کرده و بر دانش خود در این زمینه بیافزایید، چراکه پوست انسان بوم نقاشی شماست و باید خالق یک اثر هنری زیبا روی آن باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *